تدوین برنامه‌ راهبردی بهداشت دام و امداد در مسیر کوچ عشایر
1399/03/08

رئیس سازمان دامپزشکی کشور و رئیس کمیته ملی راهبردی تولید و بهداشت دام کشور از تدوین برنامه‌ای راهبردی برای عشایر در 3 محور بهداشت دام در مناطق قشلاقی و ییلاقی (زمستان گذر و تابستان گذر) و امداد در مسیر کوچ خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، علی‌صفر ماکنعلی رئیس سازمان دامپزشکی کشور و رئیس کمیته ملی راهبردی تولید و بهداشت دام کشور امروز پنج‌شنبه در جمع عشایر منطقه یعقوب حصاری و عشایر استان های مرکزی، قم و قزوین اظهار کرد: در کمیته ملی راهبردی تولید و بهداشت دام کشور توجه ویژه به عشایر کشور خواهد شد.

ماکنعلی با اشاره به تاکید وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر حمایت واقعی از عشایر کشور بیان کرد: در کمیته ملی راهبردی نسبت به تدوین برنامه در 3 محور بهداشت دام در مناطق قشلاقی و ییلاقی (زمستان گذر و تابستان گذر) و امداد در مسیر کوچ اقدام خواهد شد.

وی با یادآوری فرمایش امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه عشایر ذخایر انقلاب هستند، افزود: با تأمین نهاده‌های دامی و ارائه خدمات و با همکاری خود عشایر می‌توان فرصت های مناسبی برای بازار داخلی و صادرات تولیدات عشایر فراهم کرد.

وی با بیان اینکه تشکل های صنفی و بخش خصوصی نباید به دید درآمدزایی به عشایر نگاه کنند، از توسعه خدمات و حمایت همه جانبه بخش دولتی از عشایر خبر داد.

ماکنعلی در این دیدار به استفاده از ظرفیت‌های عشایر برای اجرای برنامه‌های آموزشی در حوزه بهداشت و پیشگیری از بیماری‌های دامی اشاره کرد و افزود: این برنامه‌ها با همکاری سازمان تحقیقات، تحقیقات و ترویج کشاورزی اجرا خواهد شد.

در این دیدار که با برگزاری جلسه پرسش و پاسخ با حضور عشایر و مسئولین محلی همراه بود، کرمعلی قندالی رئیس سازمان امور عشایر ایران، دکتر فدایی فرماندار شهرستان زرندیه و تعدادی از مدیران سازمان دامپزشکی و سازمان امور عشایر نیز حضور داشتند.

تعداد مشاهده خبر256 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal